Sympozjum Makijażu i Stylizacji Paznokci

1 grudnia 2019
Targi Kielce

Sympozjum Makijażu i Stylizacji Paznokci to wydarzenie dla profesjonalistów z branży Beauty.
Już w grudniu, w kieleckim ośrodku wystawienniczym zadebiutuje wydarzenie obejmujące cykl szkoleń z makijażu codziennego i wieczorowego, makijażu permanentnego oraz stylizacji paznokci. Spotkanie skierowane jest do osób szukających inspiracji oraz chcących poszerzyć swoje kwalifikacje.

Program warsztatów:

1.  MICROBLADING – manualna pigmentacja brwi z efektem najbardziej naturalnym jaki można uzyskać. Idealnie imituje naturalny włos. MICROBLADING po raz pierwszy został zaprezentowany podczas targów Salon Jesień w Warszawie w 2008 roku przez firmę Szwedo Group. Dziś to niewątpliwie wiodący trend w pigmentacji brwi.
Używając określeń: microblading, metoda piórkowa, metoda włoskowa, metoda ręczna tak naprawdę mówimy o autorskiej metodzie TAFFY firmy Szwedo Group.

Od kilkunastu lat wzbudza reakcję pozytywnego zdziwienia efektami uzyskanymi bardzo prostym w wyglądzie urządzeniem… Technika TAFFY polega na rysowaniu w skórze włosków. Jednym ruchem – jeden włos!

– minimum bólu i opuchlizny

– metoda tak naturalna, że trudno odróżnić od naturalnych brwi

– nie ma żadnych plam!

-szybkie gojenie

-100% sterylności

TAFFY jest to urządzenie ręczne, nie wymagające podłączenia do prądu. Pigmentacja przy tym jest cicha ale równocześnie bardzo precyzyjna. Najważniejszym elementem TAFFY jest tzw. „PIÓRKO”. Jest to zespół płasko ułożonych i zespolonych igiełek, które dzięki opracowanej przez Szwedo Group technologii, wprowadzają w skórę precyzyjnie określoną ilość pigmentu na właściwą głębokość. Ich opatentowana budowa pozwala na formowanie włosków w różnym kształcie, grubości i długości, adekwatnie do typu skóry, koloru farby pigmentowej, rodzaju włosków i zamierzonego efektu. Technika włoskowa TAFFY stosowana jest do pigmentacji brwi nie tylko u kobiet, ale i mężczyzn i dzieci, u których wystąpiła potrzeba rekonstrukcji włosów brwi. Pigmentacja metodą TAFFY jest szybka przez co cały zabieg trwa ok. 40 min. Brak jest podrażnień i opuchnięcia nawet bezpośrednio po zabiegu. W kilka dni po zabiegu naskórek równomiernie się złuszcza a pigment stabilizuje się w tkance dając efekt pięknych włosków brwi. Metody tradycyjne, ze względu na technikę kropkowania, nie pozwalają na efekt włosków, a jedynie na plamy w konturze brwi, ciemniejsze lub jaśniejsze.

Pigmentacja metodą TAFFY jest prawie bezbolesna i tak łagodna, że brak jest podrażnień i opuchlizny nawet bezpośrednio po zabiegu. W kilka dni po zabiegu naskórek równomiernie się złuszcza, gdzie przy metodzie tradycyjnej maszynowej powstają plamy ciemniejsze i jaśniejsze.

Często zadawanym pytaniem jest pytanie o trwałość makijażu wykonanego metodą TAFFY. Nasza pigmentacja utrzymuje się średnio ok. 2-4 lata. Trwałość  i wybarwienie wykonanego makijażu zależy od wielu czynników np. ekspozycja na słońce, peelingi itp.

Pigmenty, które oferujemy i którymi pracujemy posiadają wszelkie wymagane certyfikaty jakości UE. Wśród naszych farb mamy kolory wspaniale harmonizujące ze skórą i naturalną barwą włosków brwi. Możliwe jest zagęszczanie, formowanie lub pełna rekonstrukcja brwi we wszystkich naturalnych odcieniach. „Włoski” wypigmentowane zachowują swoją subtelność kształtu przez cały okres jaśniejąc z czasem aż do zaniku . Ze względu na nieustające zmiany rysów twarzy okres 3-4 lat trwałości pigmentacji jest okresem optymalnym, aby za każdym razem po i przez cały czas dodawał uroku…

 

  1. Charakterystyka makijażu permanentenego- metoda microblading
  2. Czynniki wpływające na trwałość makijażu
  3. Produkty używane do makijażu permanenntnego microblading
  4. Ćwiczenia makiajżu permanentnego brwi na skórkach – metoda microblading tzw piórkowa
  5. Certyfikat uczestnictwa w warsztatach

 

(możliwości zakupienia mini zestawu startowego )

 

Co zawiera mini zestaw startowy:

– urządzenie microblading- obsadka

– piórko 2 sztuczne

– Farba pigmentowa UBI – 3 szt

– kubeczki do farby 3 szt

– podstawka do kubeczka

– skóka do ćwiczen A5 dwustronna

Warsztaty z maszynką Oded- 3-igłowej delikatnej pigmentacji

 

2. METODA ODED- kreski na powiekach i usta

DLACZEGO JESTEŚMY NAJLEPSI?
ODED – system 3 igłowej mikropigmentacji:

oferujemy jedyną w swoim rodzaju swoistą technologię z zastosowaniem trzech igieł pracujących jednocześnie i naprzemiennie (chronioną prawem autorskim i opatentowaną przez Szwedo Group s.c.)
wyjątkowa szybkość pracy (do 420 uderzeń na sekundę), równomierność częstotliwości nakłuć i precyzyjność penetracji igieł w skórze różnej twardości, zapewnia napęd silnika, który przenoszony jest na przekładnię zębatą i korbowód. Ta innowacyjna budowa i działanie naszego urządzenia czyni go przodującym i jedynym w swoim rodzaju, niezawodnym i gwarantującym sukces urządzeniem do wykonywania trwałej pigmentacji ust, kresek wokół oczu i mikropigmentacji medycznej ciała
dzięki zastosowaniu systemu 3-igłowej mikropigmentacji®, podczas wychodzenia igły z tkanki nie wytwarza się podciśnienie, które w urządzeniach jednoigłowych powoduje wyrzucenie pigmentu ze skóry. Przy zastosowaniu ODED® następuje natychmiastowa maksymalna aplikacja barwnika w skórę i wysoka czystość rysunku.

 

  1. Charakterystyka systemu Oded
  2. Produkty używane do makijażu permanentnego Oded
  3. Ćwiczeni na skórkach makijażu permanentnego metodą maszynową
  4. Certyfikat uczestnictwa w warsztatach

 

 

mgr kosmetolog Barbara Kołodziejczyk  Instruktor makijażu permanentnego  firmy Szwedo Group metodą TAFFY  – jedynej na rynku oryginalnej metody włoskowej oraz metody ODED – najdelikatniejszej metody pigmentacji brwi, ust i kresek .  Właścicielka 3 Salonów Monroe, autorka wielu artykułów w prasie branżowej m.in Beauty Forum .